Umění nám pomáhá přátelit se přes hranice
Pertneři

ZUŠ Alfréda Radoka v Londýně - „Mission completed“

ZUŠ Alfréda Radoka v Londýně - „Mission completed“

Celou řadu tanečních workshopů, secvičných dnů a také kreativních dílen má za sebou tým připravující jedinečný multimediální projekt London „Umění nám pomáhá přátelit se přes hranice“, partnerských škol ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí a ZUŠ Jozefa Potočára Čadca. Velký význam pro konečnou podobu projektu měl pobyt tvůrčího týmu v nejvýznamnější multikulturní metropoli současnosti – v Londýně. 


Tanečníci a tvůrci nasáli atmosféru britské metropole a získali tak mnoho tvůrčích podnětů, které rozhodujícím způsobem ovlivní nejen výtvarné zpracování vizualizací, jež jsou součástí představení, ale také umožní mladým umělcům zprostředkovat publiku Londýn jako centrum moderního umění. Lze říci: „Mission completed“. Týmu se podařilo navštívit všechny pozoruhodné londýnské destinace, jako např. Westminster, Trafalgar Square a National Gallery, Piccadilly Circus, London Eye, Tower Bridge, Camden Town, komplex galerie Tate Modern s přilehlým Millennium Bridge. Tam všude se tančilo, natáčelo a také kreslilo.„Jsme rádi, že se nenaplnil původní předpoklad, že nás na většinu námi vybraných míst s kamerou nepustí. Nakonec se nám podařilo dostat na místa, o kterých se nám před odjezdem ani nesnilo“, říká ředitelka meziříčské ZUŠ Alfréda Radoka PaedDr. Yvona Wojaczková. Taneční choreografie se natáčely na mnoha alternativních místech, mezi díly Hijacka (nového Banksyho) v prestižní Mead Carney Gallery nebo v kultovním South Bank Skate Park, který zdobí graffiti londýnských ikon: Sherlocka, Johna a Razyho či mystického Blind Bankera. Vzniklo tak patnáct hodin dokumentárního materiálu, 1500 fotografií a mnoho kreseb, které poslouží k realizaci celého projektu. Výjimečné představení můžete vidět v premiéře 19. června 2013 od 20.30 v Amfiteátru ve Valašském Meziříčí.

 

Projekt „Umění nám pomáhá přátelit se přes hranice“ je spolufinancován z prostředků Evropské unie a ze státního rozpočtu prostřednictvím Operačního programu přeshraniční spplupráce ČR- SR a Mezinárodního visegrádského fondu.Publikováno: 27.5.2013

« Zpět
full screen background image