Umění nám pomáhá přátelit se přes hranice
Pertneři

TZ - Projekt Umění nám pomáhá přátelit se přes hranice uvidí i Ostrava

TZ - Projekt Umění nám pomáhá přátelit se přes hranice uvidí i Ostrava

Mimořádné představení,  které vzniklo v rámci příhraničí spolupráce  uměleckých škol ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí (ČR) a ZUŠ Jozefa Potočára v Čadci (SK) mohou vidět 23.6.2014 také žáci ostravských škol.


TZ - Projekt Umění nám pomáhá přátelit se přes hranice uvidí i Ostrava

Představení bude o to zajímavější, že bude prezentování v Domu kultury města Ostravy. Možnost tančit v tomto prostoru si pochvaluje také choreografka projektu Denisa vašíčková: „V Ostravě jsem vystudovala konzervatoř a právě na prknech kulturního domu jsem měla možnost představit své první baletní a taneční dovednosti. Jsem moc ráda, že se tu dnes vracím se svými studenty a navíc s tak mimořádným představením“. Představení bude o to zajímavější, že mohou herci a tanečníci využít otáčivého kruhového pódia. Projekce tady navíc díky kvalitnímu plánu bude velmi dobře viditelná. Představení London je vytvořeno propojením současných tanečních stylů a pohybového divadla obohacené o výtvarné a filmové projekce. Filmové záběry pro představení byly tvořeny částečně v Londýně, kde se v řadě londýnských galerií studenti seznámili  s tvorbou špičkových současných výtvarných umělců. Své postřehy z návštěvy britské metropole, kterou vnímali jako meku současného moderního umění, pak promítli do výsledné podoby celého multimediálního představení. Začátek ostravského představení je plánován na 11 h.

 Projekt ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí a ZUŠ Čadca je spolufinancován Evropskou unií, státním rozpočtem prostřednictvím a grantem z prostředků Mezinárodního visegrádského fondu.

 

 Publikováno: 30.8.2014

« Zpět
full screen background image